Corsair, yeni mekanik oyun klavyesi olan K60 RGB PRO’yu kullanıma sunuyor.

Corsair bugün, “Cherry Viola” tuş anahtarlarına sahip ilk Corsair klavye olan yeni K60 RGB PRO’nun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Temel bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyerek piyasaya sürülen K60 RGB PRO, alüminyum bir çerçeve, tuş başına RGB arka aydınlatma, doğrusal hareket ve yeni Alman yapımı “Cherry Viola” mekanik tuş anahtarları ile üretildi. Corsair, yeni “Cherry Viola” ile oyunculara yüksek hassasiyet deneyimini sunmayı planlıyor.

CORSAIR K60 RGB PRO Mekanik Oyun KlavyesiMekanik tuş anahtarları üreticisi Cherry tarafından yaratılan yeni Viola tuş anahtarları, kendi kendini temizleyen V-Shape kontak sistemi ve iki aşamalı CrossLinear aktivasyonunu kullanıyor. Corsair, sağlam bir alüminyum kullanarak K60 RGB PRO’ya modern bir görünüm kazandırmayı hedefliyor. Ayrıca, her tuş için arkalarına yerleştirilen RGB aydınlatmalarla görünüm desteklenmiş. Kullanıcılar, ledlerin hangi renkte görüntü vereceğini de kendi isteklerine göre değiştirebilecek. Bunun için ise Corsair iCue yazılımını kullanmak yeterli olacak. iCue, klavye ile senkronize bir şekilde kullanılabilecek. Oyun entegrasyonu ile oyun içindeki eylemlere ve olaylara da klavyenin tepki vermesi sağlanacak.

CORSAIR K60 RGB PRO Mekanik Oyun KlavyesiYeni mekanik klavye, tam N-Tuş geçişi ile her tuşa basmanın tam olarak amaçlandığı gibi kaydedilmesini sağlayacak. Ayrıca, önemli anlarda oynanan oyunların yarıda kesilmemesi için Windows tuş kilidi modu da mevcut. Klavye kısayolları ortam oynatımını, ses seviyesini ve yerleşik aydınlatma efektlerini kontrol etmenizi sağlayacak. Bununla birlikte, K60 RGB PRO ile beraber aynı “Cherry Viola” mekanik tuş anahtarlarına sahip ancak tek renk destekli ledlerin mevcut olduğu K60 PRO ve bazı özelliklerin düşük tutulduğu K60 RGB PRO Low Profile çeşitleri de satışa sunulacak.

Son olarak, yeni mekanik oyun klavyesinin önümüzdeki günlerde satışa sunulacağını belirtelim.