Facebook, Messenger için yeni renkli simge ve yeni özellikleri tanıttı.

Facebook, şu ana kadar kullanılan basit mavi logo yerine renkli gradyan kullanan uygulama için yeni bir simge sunarak Messenger uygulamasına tabiri caizse bir makyaj yapıyor. Yeni simge, yine Facebook’a ait olan Instagram’ın simgesinden ilham alıyor gibi görünüyor. Şirket, yeni simgenin Messenger’ın devam eden gelişimini temsil ettiğini ve yeniliğin yalnızca simge değişimi ile sınırlı olmayacağını belirtti.

Yetkililer, Messenger’ın artık yalnızca mesaj göndermek için kullanılan basit bir uygulama olmaktan öteye geçeceğini söylüyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde şirket, video görüşmeleri için iyileştirmeler veya uygulamada videoları birlikte izleme yeteneği gibi yeni özellikleri eklemişti ve bunların tümü yeni güncelleme duyurusunda da vurgulandı. Ayrıca kısa süre önce mesajlaşma platformlarını bir araya getirerek Instagram ve Messenger arasında platformlar arası mesajlaşma da mümkün kılınmıştı. Şirkete göre, yeni özellikler artık Kuzey Amerika’da neredeyse tamamen kullanıma sunuldu ve yeni Messenger simgesinin Instagram’dan ilham almasının sebebi de bu olabilir.

Messenger LogoUygulama, yeni simgenin yanı sıra, sevgi ve batik gibi yeni temaların yanı sıra mesajlar için özel tepkilerle, kullanıcıların uygulamanın görünümünü özelleştirmeleri için birkaç yeni yol ekliyor. Özçekim çıkartmaları ve kaybolma modu gibi birçok yeni özellik de yakında kullanıma sunulacak. Facebook, güncellemenin herkese hemen sunulup sunulmadığı veya yalnızca belirli kullanıcı gruplarının özelliklerden faydalanabileceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Son olarak, önümüzdeki günlerde yeni özelliklerin herkes tarafından kullanılabileceğini belirtelim.