Pokemon go failed to get game data from the server hatası nedir ve çözümü varmı?

Pokemon Go Google Play Store ve App Store‘da yayınlanalı sadece birkaç ay geçmesine rağmen çıkar  çıkmaz en popüler oyunlar arasında tahtın sahibi diyebiliriz. Beta aşamasında olan Pokemon Go ülkemiz için henüz resmi olarak yayınlanmamış olmasına rağmen üretilen çözümler sayesinde rahatlıkla oynanabilmekte. Android sahipleri Pokemon Go‘nun apk‘ sını indirerek oynayabilirler, İos sahipleri ise İtunnes hesabınızın ülkesini Avusturalya veya oyunun yayınlandığı herhangi bir ülkeden birisini seçerek indirebilirsiniz.

Oyun bu kadar tutunca elbetteki hileleride yavaş yavaş çıkmaya başladı. Bunlardan ilki fake gps yani sahte konum uygulamalarıyla oturduğunuz yerden gezerek pokemon yakaliyabiliyordunuz fakat çok geçmeden fake gps uygulaması kullandığı tespit edilen hesaplar kısa bir süreliğine oyunda pokestoplardan ödül alamama, gym savaşı yapamama ve pokemon yakalamak istediğinizde ilk toptan sonra hemen pokemonun kaçması gibi cezalara maruz kalıyor. İlerleyen zamanlarda nox programı Pokemon go için ayrı bir versiyon çıkarttılar ve bu program fake gps gibi bi sürü program kurmanıza gerek kalmadan tek programla istediğiniz yerde oturduğunuz yerden pokemon yakalamanıza olanak sağlıyor. En son olarak çeşitli botlar çıktı. Oturduğunuz yerden hiç bir şey yapmadan bot sizin yerinize pokemonları arayıp sizin yerinize yakalıyor.

 

 Pokemon Go failed to get game data from the server hatasının nedeni

Oyunun adil olarak oynanması için niantic kolları sıvadı ve botları teker teker kapattırdı ve bütün hile yapanları tespit edip hesapları banladı. Ben açıkcası hile yapanlara hak veriyorum, özelliklede ülkemizdeki pokemon severlere. Çünkü havanın sıcak olması bir yana ülkemizde pokestop ve gym‘lerin sayısı çok az durumda, insanlarda hem sıcağın altında hempde 5-6 pokestop için kilometrelerce yürümek istemiyorlar.  Bkz. Avusturalya, adamların attığı adımda pokestop ve gym var. Yani arkadaşlar kısacası failed to get game data from the server hatasını alıyorsanız geçmiş olsun nur topu gibi bir ban yediniz. Bazı arkadaşlar bu hatayı alan hesaplar tamamen serverdan silindiğini söyleselerde bence sadece pokemonlar silinmiş durumda ve hesap girişleri kapatılmış durumda, neden derseniz bütün bilgilerimiz silince giriş yapmaya çalışınca yeni hesap oluşturarak oyunu açması gerekirdi. Çözümüne gelirsek biz çözümü bulunmamakta, eğer çözümü bulunursa bu yazıyı editleyip sizlere bildiricem. Sağlıcakla kalın.

Unable to authenticate. please try again hatası için tıklayın.

Yöntem 1

Öncelikle arkadaşlar pokemon go ekibi haksız banlananları tekrar hesaplarını açmak için bir duyuru yaptılar. Banlanan hesabınıza itiraz ederek belki bi şans hesabınız açılır. Şu adrese gidip mavi renkte yazan this form’ a tıklayıp açılan karşımıza gelen formu ingilizce olarak dolduruyoruz.

Additional info/reason for your request kısmına aşşağıdaki metni isterseniz düzenleyerek yazabilirsiniz.

Hello , my account was banned . i played pokemon go while i was traveling . Then my account banned. im sorry i can’t download pokemon go on google play. Cause i can’t saw it . Please help me , i can’t speak very well english. Help me please

 

  • Oyuna Gmail ile giriş yapanlar

    • Android için henüz bir çözüm blunmamakta
    • İos için şu videoyu izleyerek hatayı çözebilirsiniz

 

  • Oyuna trainer hesabı ile giriş yapanlar

    • Pokemon go trainer club‘den açtığınız hesabınıza girip tekrar mail aktivasyonu yapmanız gerekmekte.
    • Buraya tıklayıp üye girişi yapıp verify account diyip daha sonra mail adresinize gelen onay linkine tıklayıp hesabınızı onaylayın

Umarım işinize yaramıştır, Android için çözen olursa lütfen bizimle paylaşsın .

 Güncelleme 24.08.2016: Arkadaşlar ban itirazımı yazıp göndermiştim ve mail adresime ban itiraz formumu aldıklarını ve incelemeden sonra eğer gerçekten haksız yere ban yediğime karar verirlerse hesabımın açılacağını söyleyen bir mail aldım. Sizdende itirazı yapıp hesabı açılan varsa bizimle paylaşsın.