Huawei Mate 40 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı.

Bir süredir sızıntı haberlerine konu olan Huawei Mate 40 tanıtım tarihi sonunda resmi olarak duyuruldu. Huawei yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya göre, Mate serisinin yeni üyeleri 22 Ekim 2020 tarihinde düzenlenecek olan sanal lansmanla beraber resmiyet kazanacak.

Şimdilik, Huawei’nin 22 Ekim tarihinde hangi Mate 40 modellerini tanıtacağı bilinmiyor. Ancak Huawei’ye yakın kaynaklar düzenlenecek olan bu online etkinlikte Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Desing ve Mate 40 Pro Plus modellerinin tanıtılacağını tahmin ediyor. Peki, Huawei Mate 40 serisi özellikleri ile kullanıcılara neler sunacak? Dilerseniz, Mate 40 serisi ile ilgili son paylaşılan raporlara yakından göz atalım.

Huawei Mate 40 tanıtım tarihi Huawei Mate 40 Serisinin Özellikleri Nasıl Olacak?

Son paylaşılan raporlara göre, serinin giriş modeli olarak lanse edilmesi beklenen Mate 40’ın LG üretimi 6.67 inç boyutundaki 90Hz yenileme hızına sahip olan bir ekranın üzerine kurulması bekleniyor.

50 Megapiksel ana kameraya sahip olması beklenen Mate 40’ın aynı zamanda 20 Megapiksel ultra geniş açılı kameraya ve 8 Megapiksel telefoto kameraya da ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor. Bu kameraların haricinde bahsi geçen telefonunun lazer otofokus modülüne de sahip olacağı ön görülüyor.

Serinin Pro ve Pro+ modelinde ise BOE ve LG üretimi ekranlara yer verileceği iddia edilen Huawei’nin, yeni nesil amiral gemisi telefonlarında 5nm Kirin 1000 işlemcisini kullanması bekleniyor.