Son paylaşılan raporlara göre, Instagram gönderilerine link ekleme özelliği ücretli olarak kullanıma sunulabilir.

Instagram kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Daha önceden kullanıcı deneyimini ve etkileşimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunan şirketin, şimdi de Instagram gönderilerine link ekleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Facebook’un 2016 yılında aldığı ortaya çıkan patente göre, şirketin gönderilerine bağlantı adresi eklemek isteyen kullanıcılardan yaklaşık 2 dolarlık bir ücret talep edeceğini görmekteyiz.

Bildiğiniz üzere, Instagram’da kullanıcılar paylaşımlarının altına bağlantı adresleri ekleyebiliyor olsa da diğer kullanıcılar bu bağlantı adreslerine tıklayamıyor.

Instagram gönderilerine link eklemeBu kısımda ise gelen geri bildirimler üzerine gönderilere bağlantı ekleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıkan şirketin, Instagram gönderilerine bağlantı adresi eklemek için kullanıcılardan ücret alacağı iddia ediliyor.

Şimdilik, Facebook cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat şirkete yakın kaynaklar tarafınca elde edilen bilgilere göre, bu özellik sayesinde kullanıcıların Instagram gönderilerine de bağlantı adresi ekleyebileceği ifade ediliyor. Böylece gönderiyi gören kullanıcılar da bu kısımdaki bağlantıya tıklayarak, gönderide yer verilen adrese erişim sağlayabilecekler.

Tabi, haberin başında da belirtiğimiz gibi Facebook şimdilik bu patent başvurusu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak paylaşılan raporlara göre henüz patent aşamasında olan bu özellik için şirketin en kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacağı tahmin ediliyor.