Kullanıcılar tarafınca merak edilen iPhone 12 serisinin AnTuTu puanları yayınlandı.

Apple’ın birkaç gün önce duyurmuş olduğu iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri, AnTuTu testlerinde hünerlerini sergiledi. Dünyanın ilk 5nm işlemcisine sahip olan iPhone 12 modelleri, AnTuTu üzerinden almış olduğu puanla kullanıcıları şaşırttı.

Yeni nesil iPhone modellerinin açıklanan AnTuTu puanlarına bakacak olursak, serinin yeni üyelerinin testlerden ortalama 570 bin seviyesinde puan aldığını görmekteyiz.

Bunun yanı sıra bir önceki nesle kıyasla yüzde 5-6 oranında bir gelişmeye ev sahipliği yapan A14 Bionic işlemcisi, sergilemiş olduğu performansla da Snapdragon 865 işlemcili akıllı telefonların gerisinde kalıyor. Bu kısımdaysa standart iPhone 12 modeli AnTuTu’dan 564.899 puan alırken, serinin Pro modeli ise 572.133 puan alıyor.

iPhone 12 serisinin AnTuTu puanları

Android cephesinin öne çıkan cihazlarından biri olan Xiaomi Mi 10 Ultra ise yine aynı testlerden 640.296 puan alırken, geçtiğimiz Ağustos ayında duyurulan Galaxy Note 20 Ultra ise AnTuTu üzerinden 594.890 puan alarak yeni nesil iPhone modellerini geride bıraktığına şahit olmaktayız.

Tabi, bu kısımda Android ve iOS işletim sistemli cihazları birbirleriyle kıyaslamak pek doğru olmayacaktır. Ancak, A13 ve A14 Bionic arasında yapılan kıyaslamalara bakacak olursak, 5 nm üretim süreciyle üretilen işlemcinin A13 Bionic’e kıyasla gözle görülür bir performans artışı sunmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.