Ana sayfa Çözüm Numara bilgilerini kapatma Avea, Turkcell ve Vodafone

Numara bilgilerini kapatma Avea, Turkcell ve Vodafone

34
Reklam

Numara bilgilerini kapatma nedir?

Numara bilgilerini kapatma operatörlerin bilinmeyen numaralar için oluşturduğu rehberden kişisel bilgilerinizin çıkartılması yani birisi sizin numaranızı veya adınızı ve soyadınızı vererek numaranızı veya adınızı ve soyadınızı operatörünüzden öğrenebilirler.Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız numaranın kime ait olduğunu bulma yazımıza göz atabilirsiniz.

Numara bilgilerimi neden kapatmalıyım?

Öncelikle düşmanınız olabilir, dolandırıcı  veya sapık bile sizi gözüne kestirmiş olabilir bunun için bilgilerimizi gizlemekte fayda var.

Fakat gizlemekte fayda olduğu gibi bir takım zararlarıda bulunmakta bunlara örnek olarak  aile bireylerinizden biri size ulaşması gerekiyor ve numaranızı ezbere bilmiyorsa bu gibi durumlarda bilinmeyen numaralar servisinden numaranızı alıp size ulaşabilirler, belki acil bişey vardır.

Reklam


Numara bilgilerimi nasıl kapatırım?

Turkcell numara bilgilerini nasıl kapatırım? – Turkcell rehbere kapatma nasıl yapılır?

 • Numaranızı Turkcell Rehber‘den çıkarmak için, REHBER IPTAL yazıp 2200‘a gönderebilirsiniz.
 • Rehbere kayıt durumunuzu öğrenmek için REHBER yazıp 2222‘a gönderebilirsiniz.
 • Numaranızı, Turkcell Rehber’e dahil etmek için REHBER AKTIF yazıp 2200‘a gönderebilirsiniz.

Turktelekom numara bilgilerini nasıl kapatırım? – Avea rehbere kapatma nasıl yapılır?

 • IPTAL yazıp 11855 ‘e msj gönderdiğinizde rehbere kapatabilirsiniz

Vodafone numara bilgilerini nasıl kapatırım? – Vodafone rehbere kapatma nasıl yapılır?

 1. Online Self Servis’e giriş yapın > Hat ve Telefon İşlemleri > Servis Tercihlerim > Rehbere Kayıt Durumu ‘nu ‘Kapalı’ hale getirmeniz yeterlidir. 
 2. Online Self Servis şifreniz var ise;Rehber kaydınızı silmek için telefonunun mesaj bölümünden; “SIFRE REHBER KAPAT“, rehbere kaydının yapılması için; “SIFRE REHBER AC” yazarak 7048’e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirsinin.
 3. Şifreniz yoksa eğer, büyük harfle S yazıp 7048‘e ücretsiz kısa mesaj atabilirsin

Nurayı rehbere kapatma yöntemleri bu şekilde.

Reklam

34 YORUMLAR

  • Sanırım hattınız Türkcell. Rehber durumunuzu kontrol edin. Bunun için REHBER yazıp 2222’ye mesaj gönderiniz. Rehber bilgileriniz açık ise kapatma işlemini tekrar yapıp durumu bildirirmisiniz.

  • verdiğimiz yöntem olmadıysa dilekçe yazarak kimliğinizle beraber en yakın vodafone cep merkezine giderseniz işleminiz yapılacaktır.

  • Online Self Servis’e giriş yapın > Hat ve Telefon İşlemleri > Servis Tercihlerim > Rehbere Kayıt Durumu ‘nu ‘Kapalı’ hale getirmeniz yeterlidir.
   Online Self Servis şifreniz var ise;Rehber kaydınızı silmek için telefonunun mesaj bölümünden; “SIFRE REHBER KAPAT“ yazarak 7048’e ücretsiz kısa mesaj gönderebilirsinin.
   Şifreniz yoksa eğer, büyük harfle S yazıp 7048‘e ücretsiz kısa mesaj atabilirsin

 1. Merhaba.ben tam tersi açtırmak istiyorum. Yada kapalı mı açık mı tam bilmiyorum zaten .Türk Telekom uygulamasından yapamadım.nasil yapacağım. Teşekkürler

 2. hattımı kontörlü hatta geçirecektim yanlış ifade ederek kapanmasını söyledim kapatma işlemini iptal edebilirmiyim

 3. Ben isimden numara bulma değil, aynı zamanda numaramdan kimlik öğrenme işlemini de kapatmak istiyorum. Turkcelliyim IPTAL yazıp 2222’ye gönderdim şu an herşeye kapandı öyle değil mi?

 4. yeni hat aldım türktelekom ama bilgilerimin kimsenin görmesini istemiyorum yanı ‘kim’ olarak msj gönderildiğinde adım bulunmasın yardımcı olurmusunuz

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın.
Lütfen isminizi giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.