Pokemon go nedir? –

Pokemon go siyah ekran hatası neden kaynaklanıra değinmeden önce pokemon ve pokemon go hakkında 1-2 cümle kurmak istiyorum.

Pokemon 80-90’lı jenerasyonun sabah saat 7 de televizyon başına dikebilen gelmiş geçmiş en iyi çizgi filmlerden birisiydi. Her sabah kaçırmamak için erkenden uyanır ve televizyon başına geçerdik. Bu kadar sevilen bir çizgi filmin oyununun yapılmasına pek şaşırmamak gerekiyor

Geçtiğimiz sene oyunu yapılacağı duyurulan pokemon go oyunu haliyle milyonlarca kişide heyacan oluşturmuştu.Bende bunlardan birisiyim.

Oyunun amacı gps kamera ve harita kullanarak gerçek hayatta pokemon yakalamak.

Oyun daha yeni yayınlandığı için şuan sadece poke topu ile pokemon yakalayabiliyorsunuz. İlerleyen günlerde pokemon savaşları olması kaçınılmaz olacak gibi duruyor. Hatta turnuvalar düzenlenir ve şampiyonaları olur diye umut ediyorum.

pokemon-go-indir

Pokemon go nasıl indirilir?

Öncelikle arkadaşlar Pokemon go Google Play ve İtunnes de yayınlanmış durumda fakat ülkemizde henüz indirmeye açılmış durumda değil haliyle oyun şuan ingilizce (güzel ama ingilicce 😀 ). Bu nedenle henüz ülkemizde pokemon go yu google play store ve itunnes ten indiremiyoruz fakat bununda bir çözümü var. Android kullanıclıları apk‘sını indirip yükleyerek oyunu oynayabilirsiniz. İndirmek için tıkla. İos kullanıcıları ise itunnes hesabınızdan çıkıp yeni bir hesap oluşturup bölgelerini Avusturalya seçerek indirebilirler.

Pokemon go siyah ekran hatası

Oyun yayınlanalı çok fazla zaman geçmediği ve henüz geliştirme aşamasında olduğu için bazı eksiklikleri bulunmakta ve bunlardan en yaygın olanı pokemon go siyah ekran hatası. Bunun nedeni ise çok yüksek ihtimalle cihazınızın markası Asus veya cihazınızın işlemcisi intel. Çıktığı gün oyunu büyük bir heyecanla indirdim ve yükledim fakat telefonum Asus zenfone 2 olduğu için büyük bir hüsrana uğradım. Ne yazıkki henüz pokemon go intel işlemcilerde çalışmıyor. Şuan bir çözümü yok gibi duruyor, eğer pokemon go siyah ekran hatası nı çözdüyseniz lütfen bizimle paylaşın. Umarım en kısa zamanda ülkemizde yayınlanır ve intel işlemcilerle uyumlu hale getirilir. Yakaladığınız pokemonları bizimle paylaşında kim ne yakalamış bilelim.