Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan whatsapp‘ da iki farklı hesabı nasıl açılır onu anlatmaya çalışacam.

Misafir modu

İki hesap açabilmeniz için telefonunuzda misafir modu bulunması gerekmekte. Her cihazda olmamakla bilrikte Android 5.0 ve üzeri cihazlarda büyük ihtimalle bulunan bir özelliktir.

Masafir modu nedir?

Misafir modu cihazınızın format attıktan sonraki tertemiz halidir. Yani misafir moduna geçince cihaz sahibinin modundaki elle yüklenmiş hiçbir uygulama gözükmez sanki yeni bir cihazmış gibi gözükür. Bu sayede telefonunuza bakmak isteyen arkadaşlarınız veya sevgililerinizden kurcalamasını istemediğiniz bilgileri saklayabilirsiniz. Fakat biz gizli modu iki farklı whatsapp hesabı açmak için kullancaz.

Nasıl kullanılır?

Android 6.0 da bildirim çubuğunu kaydırınca sağ üst kısımda çıkan insan ikonu veya eklediyseniz fotoğrafınız çıkan kısımdadır. Bazı cihazlarda uygumalama şeklindede olabilir veya ayarlarda misafir modunu bulabilirsiniz. Buradan misafir ekleyip whatsapp uygulamasını yükledikten sonra whatsapp‘ a giriş yapıp sms onayı yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Tabi telefonunuz çift simkart destekliyorsa bunu sorunsuz yapabilirsiniz fakat cihazınız tek simkart destekliyorsa veya sim kartınız telefona uymuyorsa bu gibi durumlarda sim kartınızı başka bir cihaza takıp gelen smsle gerekli kurulum adımlarını yaptıktan sonra sim kartınızı çıkartabilirsiniz.

İki farklı whatsapp hesabı açmak için yapmanız gerekenler bu kadar.

misafir modu