YouTube Music uygulaması artık Apple Watch sahiplerinin hizmetinde.

Google, YouTube Music adlı müzik servisine ait uygulamanın Apple Watch akıllı saat kullanıcılarına sunulduğunu duyurdu. Yeni Apple Watch uygulaması sayesinde kullanıcılar müzik koleksiyonlarına göz atabilecek, oynatmayı kontrol edebilecek ve yayın seçeneklerini belirleyebilecek.

YouTube Music uygulaması oldukça basit bir arayüze sahip. Bu arayüzde kullanıcıların son oynatılanlara, indirmelere, oynatma listelerine, albümlere ve daha fazlasını içeren kitaplıklarına erişmelerine imkan tanınıyor. Ek olarak duraklatma seçeneği, ileri atlama, geri sarma, beğenme ve şarkıyı uyumlu bir cihazda yayınlama seçeneğinden oluşan müzik kontrolleri de mevcut. Bu kontrollere, saat yüzünde görüntülenen YouTube Music komplikasyonu üzerinden erişilebiliyor.

YouTube Music uygulamasını Apple Watch’ta kullanmak için en güncel YouTube Music uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, bir YouTube Premium veya YouTube Premium Music abonesi olmanız da şart. Bir iPhone‘a ve watchOS 6 veya daha üstünü çalıştıran bir Apple Watch Series 3 veya üstüne sahip olmanız da bir diğer gereklilik.